Logo Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Policach
logo PCPR Police

Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów w Policach wraz z Powiatem Polickim przy wsparciu finansowym Gminy Police i sponsorów mają przyjemność zaprosić do uczestnictwa w FESTYNIE HOSPICYJNYM z okazji POWIATOWEGO DNIA PROMOCJI I OCHRONY ZDROWIA.

Festyn odbędzie się w dniu 20 czerwca 2015 r. (sobota) w godzinach od 11.30 do 16.00 (plac naprzeciwko CHU „KINGA” przy ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Policach).

Celem Festynu jest promowanie wsparcia idei hospicyjnej (budowy hospicjum stacjonarnego) oraz upowszechnianiu działań o charakterze prozdrowotnym, w tym głównie w zakresie profilaktyki nowotworowej.                                      

Na festynie, oprócz części artystycznej i zabawowej otwarte będzie „Miasteczko Zdrowia”, w którym działać będą stoiska edukacyjno-informacyjne nt. szeroko rozumianej profilaktyki zdrowotnej.

Swoją obecność potwierdziły lokalne, szczecińskie i krajowe instytucje i organizacje zajmujące się zdrowiem i jego promocją.

Na placu usytuowany będzie również mammobus z Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii w Szczecinie, w którym przeprowadzane będą badania mammograficzne u kobiet z terenu Powiatu Polickiego (mieszkanki w wieku 45-49 lat i ponad 70 lat).

Badania mamograficzne są bezpłatne.

Na badania należy zabrać:

  • dowód osobisty;
  • ostatnie wyniki badania piersi.

 

Plakat z zaproszeniem na Festy Hospicyjny w dniu 20 czerwca 2015 w Policach

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Powiatu Polickiego do udziału w Festynie.