Logo Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Policach
Logo projektu 5+1

W dniach 18 – 27 marca 2014 roku uczestnicy Projektu 5+1 (20 osób niepełnosprawnych) wzięli udział w turnusie integracyjno-edukacyjnym, który obył się w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym WIELSPIN w Wągrowcu.


W trakcie turnusu odbywały się warsztaty z psychologiem, zajęcia z doradcą zawodowym, a także warsztaty z zakresu korzystania z usług Asystenta Osobistego Osoby Niepełnosprawnej. W czasie zajęć, a także w czasie wolnym uczestnicy projektu zapoznawali się z pracą Asystentów Osobistych Osoby Niepełnosprawnej, korzystali z ich wsparcia, ucząc się jakie możliwości daje im taki rodzaj pomocy.


uczestnicy turnusu w rmach projektu "5 + 1" oglądają film o usługach asystenckich dla osób niepełnosprawnych - kliknięcie zdjęcia spowoduje jego powiększenie

 

Głównym celem wyjazdu zorganizowanego w ramach projektu „5+1” było przygotowanie uczestników do podjęcia aktywności zawodowej, diagnoza ich potrzeb, rozpoznanie przeciwwskazań do wykonywania określonych czynności zawodowych. Zajęcia ze specjalistami, a także wspólne spędzanie czasu wolnego pozwoliły na dokładne określenie preferencji zawodowych uczestników, tak by w sposób najbardziej przystosowany mogli oni przystąpić do kolejnego etapu projektu, jakim jest podjęcie stażu zawodowego.


uczestnicy projektu podczas warsztatów - kliknięcie zdjęcia spowoduje jego powiększenie


Wszystkim uczestnikom zostały zapewnione zabiegi rehabilitacyjne, wizyty lekarskie, zajęcia relaksacyjne oraz zajęcia na basenie. Poza czasem poświęconym na rehabilitację, odbywały się spotkania warsztatowe i indywidualne konsultacje ze specjalistami, a także jednodniowa wycieczka do Poznania, połączona ze zwiedzaniem z przewodnikiem Starego Browaru, rynku oraz wizytą w palmiarni.
 

uczestnicy turnusu na zdjęciu zbiorowym na rynku w Poznaniu - kliknięcie zdjęcia spowoduje jego powiększenie