Logo Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Policach

30.11.2013r. odbył się mikołajkowy wyjazd integracyjny dla uczestników projektu „po MOC”, współfinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach „Wspierania Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Lokalnego Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”.

W wyjeździe do Zieleniowa uczestniczyło blisko 50 osób - uczestników wraz z dziećmi.
przejażdżka uczestników wyjazdu bryczką

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na miejscu, w świecie Dzikiego Zachodu, na wszystkich czekało wiele atrakcji. Uczestnicy zostali powitani przez elfy w towarzystwie prawdziwego renifera, które oprowadziły po miasteczku oraz mini zoo. Następnie wszyscy chętni sprawdzali swoje umiejętności z strzelaniu z łuku oraz jeździe konnej. Do dodatkowych atrakcji należały m.in. przejażdżka bryczką konną oraz pokazy kowbojskie. Po obiedzie na miejsce dotarł Święty Mikołaj, który wszystkim grzecznym dzieciom wręczył mikołajkowe paczki. Całość dnia uwieńczyły wspólne tańce, zabawy i konkursy z nagrodami. Wyjazd ukierunkowany był na spędzenie czasu wolnego z rodziną oraz integrację z innymi uczestnikami projektu.


strzelanie z łuku


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Głównym celem projektu „po MOC” jest podejmowanie działań profilaktycznych na terenie Powiatu Polickiego w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie poprzez zwiększenie świadomości społecznej na temat zjawiska przemocy, tworzenia i utrzymywania pozytywnych relacji społecznych, w tym rodzinnych oraz prawidłowych metod wychowawczych.

Więcej zdjęć z wyjazdu w galerii.