Logo Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Policach
Powiat Policki otrzymał Złotą statuetkę Samorządu Równych Szans 2012 za realizację projektu „5+1”. Nagrodę odebrała Wicestarosta Policki Pani Anna Rybakiewicz, podczas Gali kończącej projekt „Samorząd Równych Szans 2012”, która odbyła się w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu w dniu 5 października 2012.

Konkurs, którego ideą jest wyłonienie najlepszych projektów realizowanych w terenie oraz zaprezentowanie ich opinii publicznej, organizowała Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego z Krakowa. Tytuł Samorządu Równych Szans 2012 przyznawany jest za najlepsze działania na rzecz osób niepełnosprawnych realizowane przez polskie samorządy. Spośród 125 samorządów zgłoszonych do konkursu Kapituła Nagrody wybrała 15 zwycięzców i przyznała 25 wyróżnień.To już czwarta edycja konkursu na najlepsze praktyki samorządów w zakresie działań na rzecz osób niepełnosprawnych. Powiat Policki otrzymał już dwie srebrne statuetki w 2010 i 2011 roku. Zgodnie z regulaminem konkursu trzykrotny triumfator otrzymał od organizatorów konkursu złotą statuetkę.
Ponadto Powiat Policki otrzymał Nagrodę Sponsora SRS 2012. Firma Utilitia Sp. zo.o. w uznaniu zasług na rzecz osób niepełnosprawnych przyznała bezpłatny roczny abonament w wersji Gold na korzystanie z walidatora dostępności stron internetowych.


Projekt „5+1” jest realizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach od grudnia 2011 do stycznia 2015 w ramach POKL - Priorytet VII Promocja integracji społecznej, finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Policach Pani Beata Karlińska zaprezentowała projekt „5+1” podczas warsztatów dla samorządowców poruszających tematykę najnowszych zmian prawnych dotyczących osób niepełnosprawnych, towarzyszących Gali w Karpaczu.

Konkurs „Samorząd Równych Szans" odbywa się pod patronatem honorowym Rzecznika Praw Obywatelskich, Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego oraz Państwowej Komisji Wyborczej.