Pilnie poszukujemy kandydatów na rodziny zastępcze

Pilnie poszukujemy kandydatów na rodziny zastępcze

tel. (91) 42 40 700
Całodobowy telefon interwencji kryzysowej
Całodobowy telefon interwencji kryzysowej
+48 603 083 020
Masz problem - zadzwoń do nas!

2 maja 2024 r. PCPR będzie nieczynny

Informujemy, że 2 maja 2024 r. (czwartek) Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach będzie nieczynne

Prezentacje z II Polickiej Konferencji

Poniżej udostępniamy materiały z II Polickiej Konferencji „Neuronietypowi – Każdy mózg jest wyjątkowy”.

>>Kliknij, aby pobrać materiały<<

Poszukujemy rodziny zastępczej dla dwóch chłopców

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach szuka rodziny zastępczej dla rodzeństwa dwóch chłopców w wieku 10 lat i 4,5 lat.

Obecnie chłopcy przebywają w Rodzinie Zastępczej pełniącej funkcje pogotowia rodzinnego. Z uwagi na zakończenie postępowania w Sądzie konieczne jest przeniesienie dzieci do docelowej już rodziny zastępczej.

Wszelkich informacji na temat chłopców i ich sytuacji udzielają pracownicy PCPR. Zapraszamy serdecznie do kontaktu:

tel.: 914240700

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zmiana terminu dyżuru w Dobrej

Dyżur pracowników Działu Aktywizacji Społecznej i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej, zaplanowany na 10 maja 2024 r. zostaje przeniesiony na 11 maja 2024 r.

II Policka Konferencja „Neuronietypowi – Każdy mózg jest wyjątkowy”

II Policka Konferencja pod hasłem „Neuronietypowi – Każdy mózg jest wyjątkowy” odbędzie się stacjonarnie 5 kwietnia 2024 r. w godzinach od 10.00 do 15.00 w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Policach. W kolejnych tygodniach będą się również odbywały nieodpłatnie warsztaty dla rodziców i specjalistów. Konferencja "na żywo" będzie transmitowana bezpośrednio z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Policach.
Udział w tym wydarzeniu na Facebooku jest bezpłatny.
 
Wydarzenie to kierowane jest do tych wszystkich osób, które w jakikolwiek sposób związane są z udzielaniem pomocy i wsparcia dzieciom, młodzieży a także osobom dorosłym w spektrum autyzmu i innymi zaburzeniami neurorozwojowymi. W szczególności rodziców, opiekunów, nauczycieli, pedagogów, dietetyków, fizjoterapeutów i lekarzy.
 
Wybór tegorocznej tematyki jest związany ze zwiększającą się cały czas liczbą neuronietypowych dzieci i młodzieży w naszym powiecie, które otrzymały diagnozę spektrum autyzmu, ADHD bądź inną. Pragniemy wyjść naprzeciw potrzebom ich rodzin, ale również przebić się do szerszej świadomości społecznej. Zagadnienie zaburzeń neurorozwojowych zarówno u dzieci jak i osób dorosłych jest dla większości społeczeństwa obce i mało znane. Wobec czego osoby neuronietypowe wciąż spotykają się z niezrozumieniem, stygmatyzacją bądź krzywdzącymi zachowaniami. Naszą misją jest popularyzacja problematyki i zagadnienia wśród ludzi.
 
Takie wydarzenie odbywa się w Policach po raz drugi. W zeszłym roku zrodziła się inicjatywa lokalnego środowiska rodziców i ogólnopolskiej Fundacji Gganbu ("Przyjaciel"). Pod patronatem Starosty Polickiego odbyła się Konferencja „Autyzm – od trafnej diagnozy po kompleksowe wsparcie”. Była ona dużym sukcesem i spotkała się z ogromnym zainteresowaniem osób uczestniczących stacjonarnie i online. Popularyzacja profesjonalnej, praktycznej wiedzy na temat diagnozy i terapii spektrum autyzmu stała się pomocna zarówno dla rodziców, specjalistów, jak innych zajmujących się dziećmi ze spektrum autyzmu.
 
Serdecznie zapraszamy!
 

Nasz adres:

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach

ul. Szkolna 2
72 – 010 Police

NIP: 851-25-57-218
REGON: 811781372

Całodobowa interwencja kryzysowa

Tel: 603 083 020

Tel: 603 083 020

Znajdź nas na

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.